Skip to content

Mizející příspěvky na Facebooku – řešeníMizející příspěvky na Facebooku – možná jste se poslední dobou setkali s rychle mizejícími příspěvky, přesněji příspěvky zobrazenými v News Feedu a říkáte si, co to zase ten Facebook provádí? Nicméně v tomto případě je v tom Facebook patrně nevinně nebo alespoň částečně.

Mizející příspěvky na Facebooku

Situace: prohlížíte si Váš News Feed (zeď s příspěvky), narazíte na nějaký zajímavý, přečtete si ho a chcete si přečíst další komentáře, ale jakmile je rozkliknete, tak celý příspěvek zmizí a místo něj se načte jiný nebo ten další v pořadí pod ním. A to se děje velmi často dokola. Cca měsíc zpět se mi to také začalo dít a zkoumal jsem co s tím. Hlavně je to velmi otravné, něco Vás zaujme a hned to zmizí. Na zdi takový příspěvek už zpětně nenajdete a objevíte ho až při ručním vyhledání na stránce/skupině, kde byl přidán.

Nejdříve jsem podezíral Facebook a nějaký jeho nový algoritmus řazení a zobrazování příspěvků. Dělalo to hlavně u příspěvků stránek. To by odpovídalo Facebookem dlouhodobému omezování zobrazení a dosahu příspěvků stránek a následné tlačení do placené propagaci příspěvků. Jenže to začalo dělat i u některých příspěvků přátel atd. Hledal jsem, ale moc jsem toho nenašel. V jenom dotazu na Facebook Help Desk to už řešilo více lidí a podezření padlo na blokátory reklam. 

Řešení

Inu, za vyzkoušení člověk nic nedá, a tak jsem na celé doméně facebook.com jsem vypnul jak uBlock Origin tak Ghostery (dva blokátory reklam, co používám). A ono to fungovalo, je to již cca týden a problém s mizejícími příspěvky je pryč. 

Zajímalo by mě, proč se to tak děje. Facebook patrně něco měnil ve zdrojovém kódu a příspěvky se tak pro blokátory tvářili jako reklamy. Blokuje se na základě blokování celého prvku, podle css tříd atd. Nebo je to nějaká snaha FB o omezení používání blokátorů a následně lepší zobrazení reklam = větší prokliky = vyšší zisk. Kdo ví…

Pokud Vás trápí podobný problém, vyzkoušejte nejdříve na doméně Facebooku povypínat všechny blokátory reklam a uvidíte, jestli to pomůže, mě to pomohlo 🙂 

 

Kategorie:Sociální sítěTipy & Triky
 

Přidejte první komentář

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.