Skip to content

Jak na lepší kurz při platbách přes PayPal?PayPal je jednoduchý a bezpečný systém pro placení na internetu, v tomto případě hlavně při nákupech přes eBay. Stačí si k Vašemu PayPal účtu přiřadit platební kartu a můžete vesele nakupovat. Na samotném PayPal účtu, tak nemusíte mít žádné peníze a ty se Vám strhávají z karty (formou blokace, stejně jako při placení kartou v obchodech nebo na internetu). Jediným problémem jsou docela vysoké kurzy při konverzi měn…

Problém rozdílného kurzu

Určitě jste si všimli rozdílných kurzů PayPalu oproti aktuálním kurzům Vaší banky. Někdy (spíše většinou) je rozdíl i cca 1 Kč na kurzu který dostanete, když platíte kartou v cizí měně. Banka má např. 26,2 Kč / 1 EUR, ale z karty se vám strhne přes PayPal kurz třeba 27,1 Kč / 1 EUR.

Je to samozřejmé, jelikož PP vydělává hlavně na těchto kurzových rozdílech (a samozřejmě také z poplatků za jednotlivé transakce atd.). Celý problém s kurzem je způsoben to tím, že se vám platba v cizí měně převádí na koruny (když máte PP účet v CZK např.) v rámci PP jejich (vyšším) kurzem a až poté se Vám tato částka strhne strhne přes kartu z účtu. Nicméně tohle jde jednoduše obejít a můžete pak kartou platit přes PP v kurzech, které má Vaše banka. A když máte banku s dobrými kurzy cizích měn, rozdíl bývá značný. Vše je o nastavení toho, aby se Vám platba účtovala v měně prodejce a neúčtovala se v CZK, tj. nepřeváděla se na měnu Vašeho PP účtu a aby konverze měn probíhala až na straně Vaší banky.

Nastavení

PayPal
Přihlašte se do Vašeho PayPal účtu a klikněte na ozubené kolečko v pravém hodní rohu vedle Log out.
Poté v druhé úrovni menu klikněte na Payments a hned popod tím rozklikněte Manage pre-approved payments.
Poté v druhé úrovni menu klikněte na Payments a hned pod tím rozklikněte Manage pre-approved payments.
PayPal
V dolní části je tabulka a v jejím pravém horním rohu rozklikněte Set Available Funding Sources. Dostanete se na seznam karet přidaných k vašemu PayPal účtu.  
PayPal
Poté klikněte vedle čísla karty na Conversion Options.
PayPal
Následně vyberte druhou možnost Bill me in the currency listed on the seller’s invoice

Závěrem

Toto nastavení Vám zajistí, aby platba prošla přes PP beze změny a převod kurzu proběhl až na straně banky. První možnost je právě výše zmíněná. Částka se převede skrz PP jejich kurzem na CZK a výsledná částka se následně strhne z karty.

Jednoduché nastavení o kterém člověk ani neví, že existuje nebo to zjistí až když se začne šťourat  hlouběji v nastavení. 

Nakonec ještě poznámka. Při Checkout out na eBay nebo někde jinde musíte vybrat formu placení PP (přihlásit se) a tam si vybrat platbu kartou přidanou k účtu. Je tam totiž i možnost platit přímo kartou, bez přihlášení k PP (PP se používá jen jako platební brána), nicméně to jde zase přes PP a jejich vyšší kurzy. 

Kategorie:Tipy & Triky
 

10 komentářů

 1. Martin

  Super tip, díky!

 2. Petr

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat jak provést nastavení v současné verzi? Nejsem schopen se dostat do staré a provést nastavení. Děkuji za případný tip.
  Petr

  • Petr

   Tak jsem to nakonec našel. Musí se jít v menu na “PLATBY”, potom “Spravujte automatické platby” a potom vlevo dole na “Nemůžete najít to, co hledáte? Zkuste přejít na stránku pro správu automatických plateb.”. A potom se už dostanete do starého nastavení, kde už je postup dle výše uvedeného.

   • DK DK

    Jj, je to tam teď trochu jinak, co jsem koukal… Až bude čas, opravím to v článku…

    (Nastavení (ozubený kolečko) –> v pod-menu PLATBY –> Spravovat automatické platby –> Vlevo ve sloupci dole ZKUSTE PŘEJÍT NA STRÁNKU PRO SPRÁVU PŘEDEM SCHVÁLENÝCH PLATEB –> tam pak nad tabulkou plateb SET AVAILABLE FUNDING SOURCES –> a už tam je seznam těch karet)

 3. daniel

  super a diky moc .)

  • Si

   Tak už je to tam zase úplně jinak, nikde to nastavení nemůžu najít 🙁

 4. Tomas

  Zdravím. Mam dotaz ohledne konverze měny. Mam prirazenou kreditni kartu a Fio banku, kde mam ucet v eurech. Na platebni karte mi lze vymenit dle navodu prevod meny, ale ta se ni nezobrazuje v moznosti zaslani penez a u Fio Banky mi nenabizi moznost zmeny. Umite mi nekdo pomoci jak poslat z Paypal na svuj ucet penize v Eurech?… Diky noc, Tomas

 5. Lukáš Bodnaruk

  Bylo by možné doplnit do článku aktuální postup? Případně nějaký upravený odkaz, který by fungoval po přihlášení do svého účtu? Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.