Skip to content

Kachashop – zkušenosti s nákupem (podrobně)Poslední dobou velmi často omílaným prodejcem fototechniky (alespoň ve foto skupinách na Facebooku, ale určitě i jinde) je “britský” Kachashop. Tak si to pojďme trochu detailněji rozebrat.

O Kachashop

Kachashop není úplně britský, ale čínský, resp. hongkongský prodejce, který má sklady v UK, takže (zatím stále) EU a tím při nákupu odpadá clo a především DPH, oproti nákupu přímo z Číny (nákup zboží ze třetí země). 

Kachashop nabízí fototechniku za velmi pěkné ceny (oproti tuzemským), rozdíl klidně i 10-20.000 Kč na položce (záleží co zrovna kupujete).

sonyA7ii-kacha
Sony A7ii – Kachashop – 28.100 Kč
sonyA7ii-skoda
Sony A7ii – Fotoškoda – 44.990 Kč

Určitě si řeknete v tom bude nějaké ale… Ale v tom opravdu není, jen využívají toho, že dříve byl Hongkong součástí UK a stále spolu mají různé smlouvy co se týče dovozu zboží a na některé se tak nevztahuje clo a DPH. Odpadá tak placení cla a DPH za dovoz ze třetí země. DPH se samozřejmě platí (mělo by se platit), resp. patrně bude fungovat něco podobnému přenesení daňové povinnosti na kupujícího (jako při nákupu v EU). V Číně nakoupí za ceny bez DPH, dovezou a v Anglii pak musí zpětně dodanit. Ale vzhledem k cenám, za které prodávají, patrně zpětně nedaní. Myslím, že tento “ojeb” na dani může být každému jedno, resp. je to na prodejci a jak si to v UK řeší vůči tamnímu FÚ. Mě jakožto koncového zákazníka zajímá hlavně nákupní cena. Pokud je vám celý tento systém proti srsti, tak je ignorujte a prostě tam nenakupujte.

Defacto se jedná o šedý dovoz, jelikož zboží do UK necestuje přes oficiální dovozce či distributory. Např. těla foťáků jsou určeny pro asijský trh (nemusejí mít k dispozici češtinu), ale u většiny to problém není. Většinou se jedná jen o region lock, který jde jednoduše obejít (alespoň u Sony těl – o tom jsem již psal ohledně dohrání češtiny do Sony A7ii).

Co se ještě češtiny v menu týče, většinou je pro těla jeden celosvětový firmware (jsou v něm obsažený všechny dostupné jazykové varianty), ale u některých modelů a značek může být nastaven region lock. Tj. čeština ve firmware je, ale je blokovaná. Pro její odblokování je potřeba něco udělat – zde záleží na Vašem typu foťáku. To je příklad u všech Sony těl.

Další věcí je záruka, která je jen rok (standardní v UK) a jen u prodejce. Zde se každý může rozhodnout, jestli se mu vyplatí koupit nové zboží za cenu bazarového (u nás, kde už stejně ve většině případech záruku nemáte) nebo koupit za stejnou cenu nový od Kachashop???

Kde nakupovat

Kachashop vše nabízí na eBay, resp. na eBay.co.uk (psáno je Irsko, ale posílá se jak z Irska, tak i z Londýna a Manchesteru – prodejce má sklady různě po UK). Nicméně (!) některé nabídky má zalistované i na eBay.de (psáno také Irsko, ale zasílá se z Německa z Hamburku) a tyto nabídky jsou s poštovným po DE zdarma. Pokud máte německou adresu, můžete bez problému nakoupit. Dokonce je občas nabízené zboží na eBay.de o chlup levnější než to samé nabízené na eBay.co.uk (ale to spíše díky kurzovnímu rozdílu). Hlavní rozdíl je v ceně za poštovné (z UK do ČR za Ł25, po DE za €0). Pak už jen stačí připočíst cca 150 Kč za přeposlání balíku z Německa na Vaši adresu a je to.

FE3528-de
€509 == 13250 Kč (€1 = 26Kč) + 150 Kč = 13.400 Kč
FE3528-uk
Ł459+25 == 14.050 Kč (Ł1 = 29Kč) 

(Cena se samozřejmě budu lišit v závislosti na aktuálním kurzu vaší banky (platba kartou) či kurzu PayPal, nicméně rozdíl bude pořád +- stejný)

Jak to probíhá

Jakožto eBay prodejce, který má téměř 100% hodnocení s 14.xxx komentáři (v době psaní článku), není se čeho obávat. Kdyby ale náhodou něco, platí se přes PayPal, či-li máte ochranu kupujícího přímo od eBay. V případě, že by Vám zboží nebylo doručeno, vůbec posláno atd., můžete do měsíce od nákupu otevřít spor. Následně eBay prodejce vyzve, aby se k situaci vyjádřil a rychle vyřešil (poslal zboží, vrátil peníze…). Když se tak nestane, eBay Vám vrátí peníze a s prodejcem si to vyřeší sami. Ale upřímně, není v zájmu prodejce si kazit dobré jméno (vzhledem k hodnocení a počtu prodejů), takže bych se ničeho neobával. 

Samotný nákup

Máme vybráno, klasicky zakoupíme zboží. Platí se přes PayPal (buďto ze zůstatku na PP nebo kartu napojenu na PP (funguje to stejně, jak platba kartou kdekoli v obchodě) nebo nemáte-li PP, tak můžete platit kartou přes platební bránu PP). Návod, jak na lepší kurz přes PayPal naleznete zde. Poštovné je z UK do CZ +- Ł20-25. Po zakoupení, většinou do několika dnů (cca dva až tři), prodejce potvrdí objednávku.

Když jsem kupoval první tělo Sony A7ii, tak mi ještě psali, jestli jsem si vědom, že je tam jen angličtina a chci to opravdu zakoupit a poslat. Pravděpodobně už v minulosti museli řešit “reklamace” že jsou těla bez jazyku státu, ze kterého lidé nakupovali, tak se raději ujišťují, nedivím se. Při druhé objednávce těla Sony A7ii jsem už prodejci rovnou do poznámky napsal: “Ano vím, že je tam jen angličtina, pošlete….”, abychom se zbytečně nezdržovali. Po potvrzení objednávky trvalo opět cca 2-3 dny než bylo zboží odesláno. Vždy to bylo (v celkem třech případech ze tří) cca týden od zakoupení do odeslání.

Doprava

 

DHL

Po odeslání Vám u zakoupené položky naběhne sledovací číslo zásilky. Posílají hlavně přes DHL a po odeslání tu byl balík vždy do druhého dne! Ano správně – druhý den, rychlejší než doručení balíku u nás. (Naposled mi šel balík (DR) poslaný z Varnsdorfu do Prahy (120 km) tři dny a byl jen uložen. Resp. v Praze byl následující den, ale pak visel mezi SPU a doručovacím depem, nicméně tohle je obecný problém pražské pošty, která je jako stát ve státě…) Sledovat se dá klasicky na DHL.cz

dhl-1-uk
DHL z UK do CZ – Londýn
dhl-2-uk
DHL z UK do CZ – Manchester
dhl-3-de
DHL z DE do DE – Hamburk

UPS

Poslední dobou začal e-Infin (Kachashop) zasílat zboží přes UPS, což není zrovna nejrychlejší doprava. Vetšinou trvá několik dní od “odeslání” než UPS zásilku vyzvedne a pak dalších několik dní, než je doručena. Takže se nedivte, že v případě UPS je v doručení velká prodleva (oproti DHL) a nějakou dobu se ze zásilkou nic neděje.

ups
UPS z UK do CZ

Nicméně je možné (i to funguje) přímo prodejci při koupi napsat a specifikovat, aby zásilku poslal přes DHL a ne UPS.

Faktura či doklad o koupi

Standardně u zboží faktura přiložena není. A nedivte se, celý šedý dovoz a prodej je balancování na hraně a o čachrování s DPH k dosažení co nejnižší prodejní ceny oproti konkurenci. Nicméně není problém prodejci napsat a on Vám pošle doklad o koupi. Prostě jen potvrzení o koupi (něco podobného jako u nás kupní smlouva). Pokud chcete u Kachashop nakupovat a techniku si pak dávat do nákladů (odpočet DPH), tak na to zapomeňte a pro nákup si vyberte oficiální zdroje. Je to prostě daň za nízkou cenu. Přeci jenom, když jako plátce DPH nakoupíte z oficiálních zdrojů, tak Vás zboží, po odpočtu DPH, vyjde o 21% levněji.

Záruka a případná reklamace

Jak jsem již psal na začátku, záruka je jen jednoletá a je ji třeba uplatňovat přímo u prodejce. Sám s reklamací zkušenost nemám, nicméně z různých diskuzí vyplynulo: Zkontaktovat se s prodejcem a domluvit na dalším postupu. Zboží bude potřeba zaslat do Anglie (Londýn) a servis bude probíhat v režii prodejce v Hongkongu. 

Zcela upřímně: Kupujete zboží z šedého dovozu za cenu bazarového zboží. Takže i když je záruka poskytována prodejcem možné je všechno. Prodejci jde především o prodej za atraktivní ceny, které ale mají dopad na záruku a další, oproti oficiální distribuci. Tam nakoupíte za řádově vyšší ceny, ve kterých je promítnuta záruka a servis. Prodejce také počítá s tím, že reklamací bude minimum, což nejspíše i bude. Samotné zboží je z oficiálních zdrojů (výroba) a nejedná se o žádné ležáky. Vzhledem k množství prodejů se těla a objektivy na skladě v UK moc neohřejí a je tak pořád přísun čerstvých výrobků (většina těl s aktuálním posledním firmware apod.). Další věcí jsou výrobci samotní (Nikon, Sony, Canon a ostatní), kteří mají kontrolu kvality výroby na dobré úrovni. Ale pokazit se může něco vždy.

Prostě a jednoduše při nákupu počítejte s tím, že kupujete za super cenu a záleží jen na Vás, jestli to risknete nebo půjdete cestou oficiálních zdrojů. Jak jsem již psal, kupujete nové zboží za ceny bazarového (u nás) a u bazarového zboží také záruku ve většině případů nemáte. Když ještě záruka je, celé to je na hraně, protože záruka není přenosná z osoby na osobu. Může tak nastat problém, když reklamuje někdo jiný, než ten, který je uveden na faktuře či dokladu o koupi. Samozřejmě záleží na každém prodejci, jak se k této situaci staví. Nicméně bývá časté, že Vám reklamaci, z těchto důvodů, odmítnout. 

Další podobní prodejci

Kachashop patří pod prodejce E-Infinity, stejně tak jako prodejce White White House. Takže je jedno kde objednáte, vše jde přes E-Infininy.

Pokud narazíte na další prodejce, napiš do komentářů a přidám je do seznamu.

Závěrem

To je v kostce asi vše podstatné. Na Kachashop jsem nakupoval celkem 3x (2x tělo Sony A7ii (přímo z Anglie) a jednou SEL35F28z (z Neměcka)). Jediné, na co upozorňuji, je trochu delší doba expedování zásilky, cca týden (zaregistroval jsem v diskuzích i ke 14 dnům, patrně neměli zboží skladem v UK a čekali, než jim přijde z Číny), ale po odeslání je tu balík druhý den. Pokud na objektiv či tělo extra spěcháte, tak Vám nezbude jiná možnost než nakoupit jinde, např. u nás, ale za vyšší cenu.

Pokud potřebujete fakturu, pro odpočet DPH atd., tak zde nenakupujte. To samé platí, pokud trváte na záruce či 100% bezproblémovém vyreklamování. V těchto případech také nakupujte z oficiálních zdrojů. 

Pokud ale nic z toho nepotřebujete a chcete jen nejlepší cenu za nový kus (za cenu bazarového u nás), tak hurá do nákupu.

Pokud máte jakékoliv otázky, ptejte se 🙂 

verze. 3.0 – 30/03/18

Kategorie:eBayZkušenosti
 

23 komentářů

 1. Matej

  Dobry den.
  Prosim o radu, zda je mozne platit cez paypal kombinovane ?
  A to zustatkem na paypal uctu (polovina castky)+ kreditnou kartou (2 polovina castky)?
  jedna se o nakup cez ebay ( kachashop)
  vopred dekuji za odpoved
  s pozdravem
  Matej

  • DK DK

   Neměl by to být problém, při checkout na eBay se u placení vybere možnost platba z PP účtu a když tam nebude dostatek peněz, tak to automaticky nabídne zbytek doplatit kartou (která je napojení na PP účet). Takto to fungovalo, sice jsem to už dlouho nezkoušel, beru vše kartou, ale mělo by to být pořád stejné….

   • Dekuji mnohokrat za odpoved.
    hezky den s pozdravem
    Matej

 2. Jiri

  Zdravím, přišla Vám k fotoaparátu faktura? Pokud ano, jaká byla prodávající firma – byla z EU a nebo Hong Kong? Ptám se kvůlu tomu, zda si pak mohu dát fotoaparát do nákladů. Díky moc.

  • DK DK

   Automaticky nic nedávají (primárně bych to bral, že to prostě do nákladů nedám či DPH si neodepíšu), ale kolega to někde zjišťoval a mělo by to jít od nich vyžádat. Buď faktura nebo nějaká kupní smlouva. Že to primárně nedávají se nedivím, ono je to celé trochu na hraně kvůli obcházení DPH atd… Když tak bych jim klidně napsal a zeptal se jich, za to se nic nedá. 🙂

   • Konrád

    Koupil jsem Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 Lens for Nikon F za 21000 -+ . U nás 35 000 +-. DPH není uvedeno, proto neřeším.

    Na požádání poslali během 10 minut fakturu s místem Londýn, UK.

    Maximální spokojenost.

 3. Ondřej

  Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli náhodou nevíte jak je to s reklamaci?koupil jsem foťák a začal mi blbnou af při ošetření s živím náhledem .ozývají se z něj strašné zvuky a skřípění.Dik moc za radu.

  • DK DK

   Zdravím, co se reklamace týče, sám zkušenost nemám, nicméně určitě se pře eBay zkontaktovat s prodejcem a domluvit se na dalším postupu. Co jsem vypozoroval, budou to chtít zaslat do Londýna a oni si to pak sami vyservisují, patrně, v Číně. Takže to bude na delší dobu. Ono se s tím musí při nákupu počítat, že člověk kupuje nové zboží za cenu bazarového u nás a tak reklamace atd. nebude tak pružná … Prostě to riziko tam je už při nákupu.

   Případně zkusit ještě pohledat přes google zkušenosti s reklamací, něco jako Kachashop warranty atd.

 4. Honza

  Ahoj, nenašel jsem na Tebe mail, tak píšu sem, nemáš zkušenosti s doskladněním zboží?
  Ještě 31.1.2018 měli skladem Tamron 70-200 f 2,8USD VC G2 pro Nikon a když jsem ho chtěl koupit o víkendu, tak byl nedostupný, odpověděli mi, že zatím nemají termín dodání (k nim do Anglie, respektive Irska) Nevím zda čekat nebo se poohlédnout jinde, nemáš zkušenosti za jak dlouho můžou naskladnit?
  Díyk Honza

 5. Petr

  Dobrý den. Nevíte jak je to s češtinou u Sony DSC-RX10 IV?
  Blokují se také v něm jazyky podle regionu a lze to případně obejít/vypnout?
  Děkuji , Petr

  • DK DK

   Popravdě nevím, resp. co jsem koukal, tak nepodporuje PlayMemories (přes co jde případně čeština odblokovat), takže je to otázka. Angličtina tam bude určitě…

   Jinak se můžete zkusit zeptat na SONY Gang CZ na Facebooku –> https://www.facebook.com/groups/1695652214093854/

 6. Marek Křivánek

  Dobrý den, hodně přemýšlím nad koupí Nikon D850 + Sigma 85 art. Tady přes Infinity by to vyšlo cca o 30-40K levněji, což je naprosto perfektní, ale bojím se aby zboží nebylo padělané a nebo celkově nějak vyřazené z normálního prodeje, dostanu ke zboží certifikát, nebo nějakou známku zaručující pravost produktu?
  A zároveň pokud bych chtěl produkt vrátit z výše uvedených důvodů, dají mi zpět mé peníze?

 7. Ota

  Dobrý den,

  rád bych se zeptal, zda-li se na fotoaparát z Kachashop vztahují Nikon cashback akce, které jsou čas od času vypsány. Nemáte prosím zkušenost vlastní, či od jiných? Děkuji

 8. Honza

  Ahoj,

  prosím tě za jak dlouho to zboží přišlo? Chybí mi objektiv a nemůžu čekat měsíc, ale 2 týdny ano 🙂

 9. Peter

  Takisto si dovolím prispieť k diskusii. V Pondelok objednaná a zaplatená a6500. Ďalší Útorok doma nahrávam češtinu podľa návodu :). Prakticky DHL avízo od e-infinu dostalo v Piatok (4 dni po zaplatení), v Pondelok o 14:05 zásielka prebraná kuriérom v UK, ďalší deň 10:20 som preberal zásielku doma. Rozdiel ceny voči slovenským obchodom takmer 2 násobok.

 10. Pavel

  Ještě se zeptám k Sony: Co jsem teď kupoval v čechách a7 mk I tak má mezinárodní záruku… Neměl by jí mít i foťák z e-infinity? Výrobce dostal peníze a jestli stát nedostal svou daň ho nemusí zajímat, ne?

 11. Tom

  Na podobnem zakladu funguje kamenny obchod v centru Zurichu v CH. Jmenuje se Digifuchs, http://www.digifuchs.ch. Tak kdyby mel nekdo cestu, maji rovnez zajimave ceny a prevzeti na miste s vyzkousenin.

 12. Jana

  Zdravím:) , na začátek chci říct super článek, na základě toho jsem tenkrát objednala a ušetřila dost peněz.
  Jinak bych se zeptala na tu češtinu u sony A7 iii , je nějaká možnost jí tam dát? Vím, že je to u tohodle těla složité, ale uživatelské menu bude asi trochu peklo po mě po přechodu z Nikonu. Psala jsem do jednoho obchodu schválně, kde tedy to pravděpodobně mají taky dovoz, protože češtinu tam nemají a ty napsali, že max. autorizovaný servis, ale že to nechtějí dělat , no cenu měli jako ostatní obchody, tak pokud by to nějak šlo, určitě by to ušetřilo více vrásek:).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.