Skip to content

zNěmecka.eu – přeposílání zásilek (nejen) z NěmeckaObecně | O službě | Závěrem

Budu mluvit hlavně o zásilkách z Německa, které je pro službu zNěmecka.eu primární trh.

Obecně

Určitě jste se při nakupování např. na eBay.de setkali s tím, že prodejce zasílá jen v rámci své země a do zahraničí nechce, ať už z jakýkoliv důvodů, zasílat nebo když ano, tak zase za docela drahé poštovné cca €15-30.

O službě

Tento “problém” jde velmi jednoduše obejít. Řešením jsou přeposílací služby, konkrétně služba zNěmecka.eu. Jednoduše se zaregistrujete a dostanete svou jedinečnou zasílací adresu v Německu. Adresu si nastavíte jako výchozí na eBay.de, Amazon.de či nějakém německém eshopu a zásilku si necháte zaslat tam. Až bude doručena, v systému se Vám zobrazí nová zásilka a Vy si buďto vyberete přeposlání (můžete si nastavit i automatické) a nebo když budete čekat více zásilek, tak počkáte než budou všechny doručeny a poté si je spojíte do jedné a následně necháte, jako jednu, přeposlat na Vaši adresu. Platí se poplatek za přijmutí/přeposlání balíku (podle váhy) + případně za spojení balíků + poštovné po česku. Nicméně i s těmito poplatky (např. balík do 5kg 59 Kč + 99 Kč poštovné) to vyjde levněji než přímé zaslání z Německa (pokud tedy prodejce vůbec za hranice posílá, že…). Kompletní ceník zde.

Závěrem

Samozřejmě existují i konkurenční služby, nicméně cenově a kvalitou hodnotím službu zNěmecka.eu na výbornou. A jako bonus: jsem ze stejného města, kde jsou i sklady služby. Když mi přijde zásilka, jen se ji stavím vyzvednout a odpadá tak přeposílání. 

Pozn. Samozřejmě jdou na německou adresu zasílat i zásilky z jiných států EU. Vždy záleží jestli vyjde lépe poštovné do Německa a nebo k nám. Když do Německa, tak není co řešit.  Jen bych se vyhnul zasílání zásilek ze států mimo EU (USA, Čína atd.), hlavně kvůli případným celním řízením (speciálně DPH atd). Takovéto zásilky je lepší řešit s přímým doručením k nám. 

Kategorie:Zkušenosti
 

4 komentáře

  1. karel kaspar

    bohuzel nemam dobrou zkusenost v tom ze zmenili tu jedinecnou adresu na jinou a neozna,ili to a balicky chodili na starou a vraceli se zpet a platil jsem znovu postovne jinak nechteli poslat a nahanel jsem asi 20 lidi a to neumim nemecky bohuzel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.